Staré budovy potřebují údržbu. Pozornost je třeba věnovat nejenom stavbě jako celku, tedy její statice, nosným zdím i příčkám, stropům a podlahám, ale také schodištím. Právě ta často bohužel zůstávají ve stínu zájmu majitelů. Problémy s nimi se začnou někdy řešit až v situaci, kdy je zub času hodně poškodil, a to už může být pozdě. Je proto vždy lepší začít jakékoliv komplikace hned. Je to nejenom jednodušší, ale i finančně výhodnější.
Rekonstrukcí ušetříte peníze
Když ale schodišti věnujete při údržbě dostatek péče, vydrží dlouho. Nemusíte je pak vyměňovat, bohatě postačí kvalitně provedená rekonstrukce schodů. Díky tomu ušetříte i nemalé finanční prostředky, které můžete v domě investovat jinam. Jak vlastně vypadá typické schodiště? Jak byste měli při jeho opravě postupovat? Poradíme vám ten správný postup, krok za krokem.
Přesný postup je jednoduchý
V současnosti se ve většině budov schodiště skládají z mohutných betonových monolitických bloků. Samozřejmě po letech užívání dojde k jejich poškození. Není-li nutná výměna, musíte před rekonstrukcí schodiště jako celek dobře očistit. Jakmile je vše dokonale čisté, montují se na schody hliníkové lišty, které musí zajistit rovnost. Následně se lepí bočnice na stěny podél schodů, dále postupnice a nakonec na každou hliníkovou lištu přijde schodový nášlap. Tím je vše hotovo a vy se následně již můžete po novém schodišti bez problémů projít.
Obklady zvládne i kutil
Obklad schodů není v porovnání s jejich vybouráváním a novou stavbou nijak výrazně finančně náročný. Díky tomu se do dané realizace můžete pustit i ve chvíli, kdy máte hlouběji do peněženky. Funguje na principu stavebnice, jejíž sestavení v zásadě dokáže i zdatný kutil. Díky tomu zvládnete moderní rekonstrukci schodů sami, aniž byste museli cokoli bourat a dělat náročné stavební úpravy.
Napsat komentář