Dřevo, laminát, koberec nebo linoleum. To vše jsou klasické podlahové krytiny. Pokud ale hledáte něco skutečně jedinečného, je kamenný koberec variantou, která vás zaručeně nezklame. Toto řešení je primárně využíváno ve všech moderních stavbách, kde je kladený velký důraz nejenom na vzhled, ale samozřejmě také praktičnost, kterou TopStone v interiéru umí nabídnout taktéž. Pojďme se podívat na jeho pozitivní vlastnosti.
Vzhled, ale také snadná údržba
Tím základním pozitivem je samozřejmě vzhled, který je oproti jiným variantám naprosto unikátní. Stejně tak se ale nemusíte bát údržby, jelikož kamínkový koberec velmi snadno zametete, velmi snadno ho můžete vysávat, ale problém není ani vytírání hadrem, či parní čištění. Stejně tak je možné povrch kombinovat i s podlahovým topením, kde se naplno projeví jeho skvělá tepelná vodivost. Rozhodně ale nechladí ani v rámci standardních, nevytápěných podlah. Vše už doplní samozřejmá mechanická odolnost a s tím spojená dlouhá životnost, díky které může tato podlahová krytina zdobit váš interiér desítky let.
Vsaďte pouze na tu nejlepší kvalitu
Při výběru tohoto řešení doporučujeme být na pozoru, jelikož ne všechny varianty na trhu mohou být kvalitní. Dobré je tedy vsadit skutečně na certifikovaný povrch označovaný jako TopStone, který neobsahuje škodlivý nonylfenol, který využívá řada konkurenčních variant.
Jakou variantu zvolit?
A zůstaneme-li u výše uvedeného certifikovaného provedení, máme na výběr hned ze tří možností. Tou první je podlaha s využitím interiérového pojiva EpoStone Clear, díky kterému vznikne uzavřený povrch vhodný i pro trvalé zatížení vodou. Z hlediska praktického i estetického využití je uzavřená struktura Clear nejlepší volba.
Stejně tak lze ale vsadit i na další dvě varianty. Pokud budeme opět konkrétní, tak další z nich je uzavřená struktura Lock, kdy uzavřením povrchu kamenného koberce vznikne materiál, který je velmi podobný dlažbě. Poslední variantou je poté základní otevřená struktura, která má nejblíže k běžnému koberci.
Napsat komentář